درباره ما

شرکت فرآشیان میهن در سال 1383 با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص تاسیس گردید.

هیات موسس این شرکت همگی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف بوده و در زمینه تکنولوژی بتن تحصیلات آکادمیک و تجربیات اجرایی مفیدی داشتند.
شرکت فرآشیان میهن به منظور تولید تخصصی انواع قطعات پیش ساخته بتنی با مقاومت بالا اقدام به راه اندازی کارخانه تمام اتوماتیک با استفاده از تجهیزات روز دنیا نمود و با بهره گیری از مهندسین و تکنسین های ماهر و همچنین پیشرفته ترین تجهیزات، برای تولید فراورده های بتنی با هدف رعایت استانداردها و ارتقاء دائمی کیفیت به فعالیت خود ادامه دهد و تبدیل شدن به کاملترین مجموعه تولیدات قطعات پیش ساخته بتنی در ایران را به عنوان چشم انداز خود تعیین نموده است. موضوع فعالیت شرکت طبق اساسنامه در زمینه ارائه خدمات مهندسی عمران، شهرسازی و معماری، کارخانجات صنعتی، مصالح ساختمانی، خدمات مدیریت طرح و روش های نوین ساخت، صادرات و واردات کلیه کالاهای ساختمانی، شرکت در مناقصات و مزایدات و سایر فعالیت های مجاز مرتبط با موضوع شرکت می باشد.

کارخانه تمام اتوماتیک تولید قطعات پیش ساخته بتنی فرآشیان، در شهرک شمس آباد، بزرگترین شهرک صنعتی کشور و زمینی به مساحت 4500 متر مربع در بهترین نقطه شهرک واقع شده است. فاصله کارخانه تا شهر تهران تنها 35 کیلومتر می باشد.

 

آزمایشگاه و واحد تحقیق و توسعه

شرکت فرآشیان میهن، اهتمام جدی به تداوم کیفیت را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.
از این رو بخش تحقیق و توسعه مستقر در کارخانه شرکت، به صورت روزانه از شن و ماسه ورودی به کارخانه نمونه برداری کرده و آزمایش های لازم نظیر ارزش ماسه ای، دانه بندی و انجام آزمایش تعیین میزان املاح موجود در دانه ها را انجام داده و علاوه بر این با توجه به عزم جدی برای بهبود مستمر، پروژه های متعددی در رابطه با تولید قطعات بتنی با مقاومت فشاری بالا (بالای 700 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع) و بسیار مقاوم در برابر سایش را با موفقیت به انجام رسانده است. همکاری مستمر با دانشکده های مهندسی عمران دانشگاه های مطرح کشور با هدف بهره گیری از تجارب ارزشمند بخش دانشگاهی برای ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی از دیگر افتخارات واحد تحقیق و توسعه می باشد.

 

 

سنگدانه های مصرفی

سنگدانه های مصرفی در محصولات فرآشیان از مرغوب ترین مصالح سنگی رودخانه ای شهریار تامین می شود. شکل هندسی مناسب دانه ها، عدم وجود رس و سایر آلاینده ها و بهره گیری از منحنی دانه بندی پیوسته فرآشیان، محصولات این شرکت را به نمادی از کیفیت و دوام تبدیل کرده است.

 

فرایند تولید

کلیه مصالح، توسط دستگاه توزین تمام اتوماتیک و به کمک چهار عدد لود سل (با دقت 100 گرم در 1000 کیلوگرم) روی نوار نقاله مخصوص وزن شده و توسط سیستم کاملا خودکاری به داخل میکسر هدایت می شود. پس از ورود مصالح مورد نیاز (شن، ماسه، سیمان و افزودنی های مکمل) میکسر طی مدت زمان مشخصی که قبلا برای آن تعریف شده است مصالح را مخلوط نموده و پس از ایجاد یک ترکیب یکنواخت و همگن، بتن تولید شده توسط نوار نقاله به داخل پارتشین های مخصوص درون دستگاه هدایت می شود. در اثر اعمال فشار پرس هیدرولیک 80 تنی و ویبره قدرتمند دستگاه (208 کیلو نیوتن) که به طور همزمان ملات ریخته شده درون قالب ها را متراکم می نمایند. محصول تولید شده از نهایت تراکم و حداقل تخلخل برخوردار می شود.
این مراحل موجب خروج آب اضافی از جسم بتن، تراکم بافت بتن و در نهایت افزایش چشمگیر وزن مخصوص قطعه بتنی تولید شده می گردد.
آزمایشات متعدد علمی همگی مبین آن است که افزایش تراکم بتن موجب کاهش شدید نفوذپذیری و افزایش قابل توجه مقاومت فشاری، خمشی و مقاومت در برابر سیکل های ذوب و یخبندان متوالی می گردد.

چیدمان و عمل آوری محصولات

محصولات تولیدی در دمای کنترل شده درون کارخانه تا رسیدن به مقاومت اولیه نگهداری می شود و پس از چیدمان روی پالت با استفاده از تسمه، بسته بندی شده و به کمک لیفتراک به سالن عمل آوری مجهز به سیستم بخاردهی گرم منتقل می گردند. در انتخاب دما و رطوبت مورد نیاز، در مجموعه سالن عمل آوری شرکت فرآشیان، تمامی ملاحظات استاندارد بتن ایران (آبا) و نیز موسسه بتن آمریکا (ACI) در نظر گرفته شده است.
پس از گذشت دوره عمل آوری، محصولات توسط لیفتراک روی تریلی بارگیری شده و با استفاده از جرثقیل در محل های مورد نظر تخلیه می گردد. بسته بندی منظم روی پالت، استفاده از لیفتراک در بارگیری، و تخلیه محصولات توسط جرثقیل، همگی باعث شده است تا محصولات از محل تولید تا محل نصب بدون صدمه و لب پریدگی تحویل مشتری گردند.

 

مشخصات عمومی محصولات

تولید به صورت کاملا مکانیزه و با روش ویبره خشک با حداقل میزان مجاز آب به سیمان می باشد. نوع سیمان مصرفی، تیپ 2 کارخانه سیمان تهران می باشد. عیار سیمان در جداول تولیدی فرآشیان، حداقل 450 کیلوگرم بر متر مکعب و در کف پوش های تولیدی، حداقل 500 کیلوگرم در متر مکعب می باشد. حداکثر ابعاد شن بسته به نوع محصول متفاوت می باشد. بارگیری، حمل و تخلیه کلیه محصولات کاملا به صورت مکانیزه می باشد.
تنوع قالب ها، کنترل اتوماتیک، نظارت دائمی بر پروسه تولید و انجام آزمایشات دایمی بر روی شن، ماسه و سیمان مصرفی و قطعات تولیدی، تضمینی بر یکنواخت و استاندارد بودن محصولات بوده و خط تولید پیوسته کارخانه پشتوانه مطمئن هر تعداد سفارش مشتری می باشد.

در حال حاضر محصولات بتنی پیش ساخته ذیل در کارخانه شرکت فرآشیان تولید می گردد: